logo logo
بازدید هیئت اعزامی خوشه کفش هیدج وتعاونی تلاشگران از توانمندی های تولیدی های کفش ترکیه و آیساف
تولیدی های کفش ترکیه و آیساف

نتیجه بازدیدهای هیئت اعزامی تعاونی تلاشگران کفش هیدج از  مراکز آموزشی و تولیدی و نمایشگاه بین المللی کفش  ترکیه  26 ابان96

در این بازدیدها  نتایج خوبی حاصل شد که در زیر بدان اشاره می گردد . امیدواریم  بتوانیم گوشه ای از  فعالیتهای چشمگیر انها را  در شهرمان در پیش بگیریم :

1- در استانبول ترکیه هم منطقه ای بنام آیماکوف  جهت تولید و فروش کفش و صنایع وابسته اختصاص داده اند . در این منطقه 2000 واحد تولیدی با 20000 نفر اشتغال  فعالیت می کردند .

 

2- در استانبول  یک مرکز اموزشی مجهز به تمام امکانات آموزش طراحی و تولید اختصاص دادند .
- در این مر کز جوانان دختر و پسر  پس از طی مرحله طراحی و مدلسازی   دوره پیشکاری و پستایی سازی  را بصورت عملی روی انواع کفش  یاد می گیرند .
- این مرکز که کلیه امکانات آن را بخش خصوصی وقف نموده   به همه تجهیزات تولید کفش  اعم از دستگاه کارکشی پنجه و پاشنه و برش لیزر و....  مجهز شده بود .

3- بعد از طراحی مدل کفش با نرم افزار کامپیوتری  با استفاده از برش لیزری الگوها برش خورده و بعد روی قالب سوار  و نمونه سازی می شد .

4- این مرکز مجهز به دو آزمایشگاه شیمی و فیزیک بود . در آزمایشگاه شیمی کلیه رنگهای مورد استفاده در رویه کفش و همچنین رنگ زیره و مواد ان  از لحاظ شیمیایی مورد بررسی دقیق قرار می گرفت تا تاییدیه  استاندارد را برای تولید و یا واردات و صادرات بگیرد .

5- در ازمایشگاه فیزیک کفش از نظر  قدرت چسبندگی رویه و زیره -  ضربه پذیری - سایش زیره - ترک زیره و .... مورد آزمایش قرار می گرفت .
 

6- هر واحد تولیدی  اتاقی راجهت طراحی و مدلسازی کفش اختصاص داده بودند که در آن قالبها و مدلهای متنوع به چشم می خورد .

7- به گفته مسئولین آن واحد تولید آنها پس از بازدید خریدار از نمایشگاه نمونه ها ی کارخانه  و پیشنهاد سفارش  صورت می گرفت .
 

8- تنوع قالب و تنوع مدل داشتند  و یک قالب را برای هر مدلی بکار نمی گرفتند .
 

9- در مرکز اموزشی و کارگاههای تولیدی به دلیل استفاده از سیستم تهویه استاندار  بوی چسب افراد را اذیت نمی کرد .

10- میز کارهای پیشکاری را همانند میز کار  ماشین برش لیزر  درست کرده بودن که بوی چسب را مکش و به بیرون انتقال می داد .
 

11- استاد کاران مرکز اموزشی علاوه بر آموزش در مرکز در بیرون هم در مراکز تولیدی همکاری می کردند .

12- مراکز تولیدی تقاضای نیروی کار را به واحد اموزشی می دادند .

13- مقرر گردید در صورت درخواست هیئتی از ترکیه برای بازدید و سرمایه گذاری به زنجان  تشریف بیاورند.

14- پیشنهاد دادند با توجه به امکانات آنجا  دو الی سه نفر را برای اموزش  طراحی و مدلسازی با نر م افزار و دستی  و یادگیری اصول درست تولید کفش  به استانبول بفرستیم . ویا از اساتید آنها در صورت آماده سازی شرایط  به ایران دعوت کنیم .

15- هیئت اعزامی جهت هماهنگی  در کنسولگری ایران در استانبول  حاضر شدند و پس از استقبال امادگی خود را جهت هر گونه هماهنگی و همکاری و تنظیم تفاهم نامه اعلان نمودند .

16- هیئت اعزامی در محل نمایشگاه بین المللی آیساف ضمن بازدید از  غرفه تجهیزات و ماشین الات  صنعت کفش در جریان اخرین پیشرفتها  قرار گرفت . همچنین از بخش لوازم و ملزومات  صنعت کفش و زیره بازدید  نمود  .
 

نظر خود را ثبت کنید